تخصص وکیل تجاری
وکیل تجاری کیست
نوشته شده توسط macoo
2 ماه پیش
ست کردن کیف سبز با لباس
ست کردن با کیف سبز
نوشته شده توسط macoo
2 ماه پیش

وکیل تجاری کیست

وکیل تجاری : به صورت کلی وکیل به شخصی گفته میشود که با داشتن دانش تخصصی حقوقی و تجربه کاری در مراجع قضایی میتواند به افراد مختلف در حل مسائل و مشکلات که منشاء حقوقی دارند یاری رساند.

به دلیل گستردگی موضوعات حقوقی و همچنین نیاز به دانش تخصصی در آن زمینه، وکلای پایه یک دادگستری با تسلط به قوانین هر حوزه در زمینه های مختلفی به ارائه خدمات حقوقی میپردازند.

یکی از زمینه هایی که افراد ممکن است در ابعاد و جوانب متفاوت برای انجام درست امور به وکیل احتیاج پیدا کنند حوزه تجارت میباشد.

بهترین راهنما و راهگشای این افراد وکیل های تجاری هستند که در ادامه این گفتار به تعریف و سپس بیان ویژگی های این دسته از وکلا خواهیم پرداخت.

توجه داشته باشید که به علت حساسیت مسائل تجاری و خطراتی که ممکن است سالها زحمت افراد را با مشکلات جدی روبرو کند نکاتی که ذیلا بیان خواهد شد را مورد توجه قرار دهید.

فهرست مطالب

تخصص وکیل تجاری

امروزه با توجه به اینکه قوانین متنوع و متعددی در زمینه های مختلف حقوقی توسط قانونگذار وضع شده است دیگر کمتر وکیلی پیدا میشود که در اکثر مسائل و مشکلات حقوقی بتواند به صورت تخصصی به راهنمایی موکلین خود بپردازد.

به همین علت ما با پدیده ای به نام تخصصی شدن حوزه های وکالتی روبرو هستیم که یکی از مهمترین شاخه های حقوقی مباحث مربوط به حقوق تجارت است.

حقوقدانان برای اینکه بتوانند به کار وکالت مشغول شوند باید در ابتدا پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری یا قوه قضائیه دریافت نمایند و پس از آن به ارائه خدمات حقوقی بپردازند.

وکیل تجاری باید به قانون تجارت، قانون تجارت الکترونیک، قانون صدور چک، قوانین مالیاتی و … اشراف کامل داشته باشند تا به حل مسائل تجاری بپردازند. این دسته از وکلای دادگستری میتوانند راهنمای خوبی برای تجار و شرکتهای تجاری باشند . 

ویژگی های یک وکیل تجاری خوب

وکیل تجاری بهترین راهنمای برای شروع کسب و کارهای کوچک تا با کمترین ریسک ممکن در مسیر رشد قدم بردارند.

تسلط کامل به قوانین روز

یکی از ویژگی های مهم وکیل در حوزه تجارت همانطور که گفته شده تسلط به قوانین روز میباشد. زیرا قوانین به خصوص در زمینه امور تجاری همواره در حال به روز رسانی است و آگاهی نسبت به آن دسته قوانین تازه تصویب میتوان به سهولت در انجام امور یاری رساند.

اشراف به رویه قضایی

تجربه کار تخصصی وکلا در زمینه ای خاص پس از گذشت زمان دانشی به آنها می افزاید که به آن علم به رویه قضایی دادگاه گفته میشود.

به صورت کلی رویه قضایی هر دادگاه مستنبط از تصمیماتی هست که در آرای خود میگیرد و دانستن مواردی که هر قاضی به آن برای صدور رای اهمیت میدهد میتواند در پیش برد هر پرونده تاثیر مهمی بگذارد.

توانایی مذاکره با دیگران

یکی از ویژگی های شخصیتی  مهم برای وکیل تجاری توانایی مذاکره در زمینه های مختلف میباشد.

این نکته به این دلیل است که یکی از بیشترین زمینه هایی که به وکلا در امور تجاری مراجعه میشود برای تنظیم قرارداد و حضور در جلسات پیش از تنظیم آن میباشد تا وکیل، از مصالح موکل خود در جلسه دفاع کرده و آن چیزی که مدنظر وی هست را در متن قرارداد بگنجاند.

پس چنین وکیلی باید به فنون مذاکره و اقناع طرف مقابل اشراف داشته باشد.

رازداری و دسترس پذیری

هر کسب و کاری برای اینکه بتواند در بازار به رقابت با رقبا بپردازد یکسری رازهای تجاری برای خود دارد و وکیل به دلیل جایگاه ویژه ای که دارد از این دسته از موارد باید اطلاع داشته باشد.

پس یکی از ویژگی های مهم برای این دسته از وکلا رازداری میباشد، در غیر این صورت بقای آن کسب و کار مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

مسئله مهم دیگر که داشتن آن برای تمامی وکلا ویژگی خوبی به حساب می آید دسترس پذیر بودن برای پاسخدهی به سوالات موکلین خود میباشد.

وکیل تجاری در ایران

وکیل تجاری در حوزه قراردادها

یکی از مسائلی که تجارتها و کسب و کارها همواره با آن مواجه میشوند انعقاد قرارداد در حوزه های و زمینه های مختلف است.

گاهی یک شرکت تجاری برای انعقاد قرارداد برای کارکنان خود نیاز به قرارداد کار پیدا میکند.

زمان دیگری ممکن است برای تهیه ماده اولیه محصول خود نیاز به یک قرارداد خرید و فروش طولانی مدت با التزام از سوی فروشنده داشته باشد و چندین نوع قراردادهای دیگر در زمینه های مختلف. همانطور که مشاهده کردید هر یک از قراردادهایی که نام برده شد نیاز به یک استراتژی مخصوص به خود دارد و نمیتوان با یک استراتژی در همه آنها حضور پیدا کرد.

برای مثال قراردادی که برای تهیه ماده اولیه منعقد میشود باید از ضمانت اجراهای سنگینی برخوردار باشد زیرا که اگر طرف مقابل این قرارداد به تعهدات خود عمل نکند به طور کلی کسب و کار و چرخه تولید منحل شده و ممکن است با ورشکستگی روبرو شوید.

به همین دلیل در مشورت گرفتن از وکیل تجاری پیش از انعقاد قراردادهای خود درنگ نکنید و حتما اهداف خود را از تنظیم قرارداد برای وی شرح دهید.

وکیل تجاری خانم

اگر بخواهیم به صورت کلی به توانایی های وکیل تجاری خانم و آقا نگاه کنیم متوجه میشویم که دیگر امروزه تفاوتی میان عملکرد آنها در مسائل کاری وجود ندارد.

حال فضای برخی کسب و کارها به نوعی هست که بیشتر کارکنان آنها خانم هستند و یا مشتری های هدف آن کسب و کار اکثرا خانم ها هستند که مدیران مجموعه تصمیم بر این میگیرند که از وکیل خانم در زمینه مسائل تجاری خود استفاده نمایند.

در این صورت این افراد میتوانند به یک جست و جوی ساده وکیل خانم مورد نظر خود را که دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری باشد و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کند را بیابند.

مشورت گرفتن از وکیل تجاری چگونه است؟

مشاوره حقوقی در گذشته تنها به صورت حضوری میان وکیل و موکل صورت میگرفت. اما امروزه با پیشرفت راه های ارتباطی و تکنولوژی مشاهده میکنیم که اتفاقا بیشتر جلسات مشاوره به صورت تلفنی و آنلاین در حال برگزاری هست.

شما نیز میتوانید به راحتی و با یک سرچ ساده در اینترنت از وکیل به صورت ها حضوری، تلفنی و آنلاین مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

نتیجه گیری

در نتیجه میتوان گفت که سپردن امور حقوقی کسب و کارها به وکلای تجاری میتواند سبب ایمن شدن تصمیمات آنها گردد و در نتیجه به پیش برد اهداف یک مجموعه یاری رساند.

استایل و ست کردن با کیف قرمز

استایل‌های مختلف با کیف قرمز

استایل با کیف قرمز و ست کردن آن با رنگ‌های دیگر از جذابیت خاص خود برخوردار شده و بسیاری از بانوان به ویژه دختران جوان به دنبال چنین تیپ و استایلی برای خود هستند. ست

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات مکو

  • موبایل
  • آشپزی
  • مد و لباس
  • سفر و گردشگری
  • مهارت‌های ارتباطی

بررسی گلکسی زد فولد 4 [به همراه بررسی ویدیویی]

2 سال پیش 5 دقیقهزمان مطالعه

راهنمای خرید بهترین لپ‌تاپ 15 اینچی

2 سال پیش

گوشی گوگل پیکسل Pixel 7 Pro 5G با دو نسل قبل

3 سال پیش

کالبدشکافی گلکسی اس 23 شباهت زیاد آن به گلکسی اس 22 را نشان می‌دهد

3 سال پیش

طرز تهیه برگر برنج (رایس برگر) با گوشت چرخ کرده

1 سال پیش

طرز تهیه چیپس پیاز خانگی بدون فر

1 سال پیش

طرز تهیه سوسیس بندری اصل جنوبی

1 سال پیش
خورش مرغ کاری با ماست و خامه

طرز تهیه آب دوغ خیار ساده خانگی برای دو نفر

1 سال پیش
ست کردن کیف سبز با لباس

ست کردن با کیف سبز

2 ماه پیش
استایل و ست کردن با کیف قرمز

استایل‌های مختلف با کیف قرمز

5 ماه پیش
استایل‌ ست کردن با کیف آبی

استایل‌ های مختلف با کیف آبی

6 ماه پیش
استایل با کیف زرد و ست کردن

استایل های مختلف با کیف زرد

7 ماه پیش

از سیر تا پیاز اجاره خودرو در کانادا را بشناسید

1 سال پیش

تفریحات مصرتحقق رویای سفر به سرزمین عجایب

1 سال پیش

تفریحات آبی آنتالیا؛ تفریح در آغوش آب‌های آرام

1 سال پیش

جزیره مروارید قطر؛ تجربه سفری مجلل در جزیره‌‌ای دست‌ساز

1 سال پیش

آیا من در یک رابطه اشتباه هستم؟‌ ۱۳ نشانه مهم و کارهایی که باید انجام دهید

3 سال پیش 8زمان مطالعه

مجرد بمانیم یا ازدواج کنیم؟ مقایسه زندگی مجردی و متاهلی

3 سال پیش 6زمان مطالعه

سندرم تک فرزندی؛ واقعیتی ثابت شده یا افسانه‌‌ای قدیمی؟

3 سال پیش 7زمان مطالعه

چطور در مصاحبه شغلی مجازی موفق عمل کنیم؟

3 سال پیش 8زمان مطالعه